VIDEO Đoković ispao u polufinalu Monte Carla. Psovao i urlao na talijanskom

Categories :

CASPER RUUD je sa 6:4, 1:6, 6:4 pobijedio prvog igrača svijeta Novaka Đokovića u polufinalu Masters 1000 turnira u Monte Carlu i za trofej će igrati protiv Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Đoković je bio vidljivo nervozan i izgubio je prvi set, no drugi je dobio sa 6:1. Pri vodstvu 3:0 na predahu je dovikivao svom boksu i opsovao na talijanskom jeziku. Vikao je: “Quattro, quattro!” i potom: “Porca miseria”, što se slobodno može prevesti kao “Kvragu” ili “S..nje”. Za pretpostaviti je da se obraćao kondicijskom treneru, Talijanu Marcu Panichiju.

Nešto kasnije, u trećem setu, Đoković je poslije jednog poena opsovao gledatelja koji je usred poena očito uzviknuo aut.

Video možete pogledati na OVOM linku.

Statiranje u drugom setu nije uopće obeshrabrilo Ruuda koji je na odličan način otvorio odlučujući set. Poveo je norveški tenisač 3:0, potom i 4:1, ali neumorni Đoković se uspio vratiti. Povezao je tri gema, izjednačio na 4:4 i uveo meč u potpunu neizvjesnost.

Kod 5:4 Ruud je došao do 0:40 i tri vezane meč-lopte na servis suparnika. Prve dvije je Đoković spasio, a onda je napravio dvostruku servis pogrešku za poraz.

Ranije tijekom subote grčki tenisač Stefanos Tsitsipas izborio je nastup u finalu, gdje je stigao velikom pobjedom 6:4, 3:6, 6:4 protiv drugog nositelja, Talijana Jannika Sinnera, koji je time upisao tek drugi poraz u kalendarskoj 2024. godini.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?