Pogledajte nevjerojatnu grešku sudaca koja je Sinnera koštala finala Monte Carla

Categories :

GRČKI tenisač Stefanos Tsitsipas izborio je nastup u nedjeljnom finalu na zemljanom ATP Masters 1000 turniru koji se ovog tjedna održava u Monte Carlu.

Do finala je 12. nositelj Tsitsipas stigao velikom pobjedom 6:4, 3:6, 6:4 protiv drugog nositelja, Talijana Jannika Sinnera, koji je time upisao tek drugi poraz u kalendarskoj 2024. godini. U finalu će Tsitsipas igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se, u nastavku subotnjeg programa, sastaju Srbin Novak Đoković i Norvežanin Casper Ruud.

Tsitsipas je cijeli tjedan igrao odlično u Monte Carlu, a tako je i započeo polufinalni susret. Brzo je napravio break te ga čuvao do 6:4 u prvoj dionici. Sinner je uzvratio tako što je drugi set otvorio s 3:0, ali kada je Talijan vodio 5:3 i servirao za poravnanje u setovima Tsitsipas je propustio veliku šansu. Imao je Grk čak pet break-prilika, ali ni jednu nije iskoristio.

Sinner je izjednačio na 1:1 u setovima te na valu pozitivnog ritma poveo i 2:0 u trećem setu. Suci su grdno pogriješili u trenutku kada je Talijan mogao pobjeći na 4:1 čime bi meč bio i, vjerojatno, definitivno prelomljen. Na break loptu nije dosuđena očita dvostruka servis pogreška Tsitsipasa.

OVDJE pogledajte veliku grešku sudaca.

Poveo je Sinner potom 4:2, ali je sve okončano s četiri gema u nizu Tsitsipasa koji su vrijedili ulaska u finale. U završnici meča Sinner je imao i problema s ozljedom noge. Tsitsipas je treći put u karijeri izborio finale u Monte Carlu i prvo nakon kolovoza prošle godine kada je slavio u Los Cabosu.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?