Futsal reprezentacija u deset sekundi preokrenula utakmicu i došla na korak do SP-a

Categories :

HRVATSKA futsal reprezentacija stigla je do krucijalne pobjede. S 3:2 je pobijedila Poljsku u gostima u prvoj utakmici doigravanja za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Uzvrat se u utorak igra u Zagrebu, u Draženovom domu, s početkom u 19 sati. Svjetsko prvenstvo igra se od 14. rujna do 6. listopada ove godine u Uzbekistanu.

Poljaci su bolje otvorili susret i poveli su u 3. minuti golom Sebastiana Szadurskog. Hrvatska se probudila i odgovorila je u 14. minuti, kada je Dinamov Luka Perić iskoristio lijepu akciju i poentirao za izjednačenje. No, domaćin je vrlo brzo opet poveo. Izveli su korner, a jedna poluvisoka lopta se nezgodno od hrvatskog igrača odbila u mrežu.

Obje momčadi su imale šanse, a susret se prelomio u svega 20-ak sekundi osam minuta prije kraja. Tada je najprije Perić sjajnim okretom zabio svoj drugi gol na susretu, a odmah iza njega je Pulin David Mataja na sličan način prekrasno proparao rašlje i donio veliku pobjedu. Prvi i zadnji put Hrvatska je bila na Mundijalu u Gvatemali prije 24 godine.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?