Wembanyamine tri minute čuda protiv Jokića. Pogledajte kako je proslavio pobjedu

Categories :

SAN ANTONIO SPURSI nadoknadili su 23 poena manjka i pobijedili Denver Nuggetse 121:120 u ogledu najslabije momčadi Zapadne konferencije i aktualnih prvaka NBA lige. Bio je to i ogled u kojem su se sučelili sjajni rookie Victor Wembanyama i dvostruki MVP lige Nikola Jokić. Pobjeda u direktnom duelu, kao i momčadska pobjeda otišla je na stranu 224 centimetra visokog Francuza.

Koš odluke je 0.9 sekundi prije kraja susreta postigao Devonte’ Graham i to nakon što je Jokić promašio pokušaj koji bi Nuggetse odveo na 122:119. U sljedećoj akciji Nuggetsi nisu uspjeli u pet sekundi ubaciti loptu u teren za početak napada i domaćin u San Antoniju stigao je do pobjede.

Sjajna serija francuskog rookieja

Ona je bila tek 21. u 81. utakmici sezone za Spurse, a ostat će upamćena po novom izvrsnom izdanju 20-godišnjeg centra. Iako je u drugoj i četvrtoj četvrtini uspio pogoditi ukupno tek dva od 11 pokušaja iz igre, ono što je napravio u trećoj zadivilo je navijače.

Kod prednosti Nuggetsa 81:60 u trećoj četvrtini, Wembanyama je u razmaku od samo tri minute ubacio čak 17 koševa, kojima je pomogao momčadi stići do 79:87, nakon čega je onda uslijedio i preokret. Utakmicu je završio s 34 koša, 12 skokova i pet asistencija. Sandro Mamukelašvili dodao je 21 uz 12 skokova.

Jokić je za Denver ubacio 22 poena, imao sedam uhvaćenih lopti i 12 asistencija. Najbolji strijelac poraženog tima bio je Jamal Murray s 35 poena. Ipak, upravo on bio je igrač koji nije uspio izvesti loptu sa strane za zadnju akciju prvaka. Uslijedila je proslava domaćeg tima, a koliko mu je pobjeda značila pokazao je i Wembanyama nakon utakmice.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?