Sinkovići u novoj disciplini u završnici izbjegli posljednje mjesto u finalu

Categories :

TROFEJNI hrvatski veslači braća Martin i Valent Sinković bili su četvrti u finalu dvojaca bez kormilara te samca na prvoj ovogodišnjoj regati Svjetskog kupa koja se održava u talijanskom Vareseu.

Braća Sinković su zauzeli četvrto mjesto s vremenom od 6:24.18 minuta, a tijekom čitave utrke bili su zadnji, šesti, da bi u završnici pretekli Talijane i Britance. Pobijedila je prva britanska posada William Stewart i James Robson (6:18.12), a na postolju su još bili Švicarci i Danci.

Lončarići drugi u B finalu

Nakon što su nastupali u disciplini dvojac na pariće tijekom 2022. i 2023. godine, Martin i Valent donijeli su stratešku odluku o povratku u dvojac bez kormilara, disciplinu u kojoj su ostvarili povijesni uspjeh osvojivši zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Braća Anton i Patrik Lončarić, kojima je ovo prva sezona u dvojcu na pariće, u B finalu su zauzeli drugo mjesto s vremenom od 6:28.93 minuta. Ispred njih je bio britanski dvojac (6:24.44).

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?