Petra Martić u krizi, izgubila i četvrti meč zaredom

Categories :

HRVATSKA tenisačica Petra Martić doživjela je četvrti poraz zaredom. Bolja od nje u prvom kolu WTA 500 turnira u američkom Charlestonu bila je Poljakinja Magda Linette (WTA – 63.), koja je slavila sa 6:3, 6:4 za 93 minute.

Bio je to njihov peti međusobni dvoboj, a 32-godišnja poljska tenisača sad vodi s 4:1. Magdi Linette su za prvu pobjedu na posljednja četiri turnira bila dovoljna dva breaka, u šestom gemu prvog i trećem gemu drugog seta. Nakon što je gubila servise, Martić nije došla do prilike za povratak. Jedine tri prilike za break imala je u trećem gemu prvog seta (15-40 i prednost).

Linette je došla do prve pobjede otkako je u veljači prošla jedno kolo na WTA turniru u Dohi. Za razliku od nje, Martić je doživjela četvrti poraz u nizu, a treći u prvom kolu nakon što je na startu turnira poražena i u Indian Wellsu te Miamiju.

Na osam turnira u ovoj sezoni (4-8) 33-godišnja Dućanka je doživjela pet poraza u prvom kolu, dvaput je zaustavljena u drugom nastupu, a najbolji rezultat je ostvarila na početku 2024., kad je ušla u četvrtfinale ABS Classica u Aucklandu.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?